TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU YILBAŞI VE 04 OCAK

0EURO

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU YILBAŞI VE 04 OCAK

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU
KARS / ANİ HARABELERİ / ÇILDIR GÖLÜ / SARIKAMIŞ / ERZURUM
1.Tur &g..

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU
KARS / ANİ HARABELERİ / ÇILDIR GÖLÜ / SARIKAMIŞ / ERZURUM
1.Tur >>> 28 ARALIK – 3 OCAK 2022 ( YILBAŞI ÖZEL )
2.Tur >>> 4 – 10 OCAK 2022

 
29 Aralık / 5 Ocak / tarihlerinde Ankara Esenboğa Havalimanından Anadolujet ile saat 08:30’da Erzurum’a uçuyoruz.
1.GÜN:            09:50’de Erzurum Havalimanına inişle bizi bekleyen otobüsümüze binip kahvaltı alacağımız mekana geçiyoruz. Kahvaltı sonrası sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Camii, Tarihi Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi gezilerimizi tamamlayıp öğle yemeğimizde meşhur Cağ kebabı alıyoruz. ( Ekstra ) Yemek sonrası Erzurum Kongre Binası, Taşhan ( Oltu taşı ve gümüş alışverişi için serbest zaman ) gezimizi yapıp tekrar otobüsümüze binip Kars’a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.
2.GÜN:            Otelde aldığımız kahvaltı sonrası eski Ermeni ve sonra Selçukluların yerleşim yeri olan Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine ulaşıyoruz. Ani Harabeleri gezi kapsamında; Gagik Kilisesi, Havari Kilisesi, Aziz Krikor Şapali, Aziz Prktich / Halashar Kilisesi, Büyük Katedral / Fethiye Camii ve Selçukluların Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebul Menucehr Camii’sini görüp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Tigran Honents / Resimli Kilisesi ve sınırın en ucun da bulunan Bakire Manastırı, Pers Uygarlığına ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesini görüp gezdikten sonra Arpaçay üzerinden yolumuza devam edip Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Atalay Ağabeyin Restaurantında Çıldır Gölü’ne özgü sarıbalık ana menüsü ile güzel bir öğle yemeği alıyoruz. ( Ekstra ) Yemek sonrası Ülkemizin 2000 m ile en yüksek platoları arasında yer alan Kars-Ardahan platosunda bulunan Çıldır Gölü kışın buz tutmaktadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak kızak keyfi sürebilirler. Gölde buzları kırarak yapılan balık avını izleyip fotoğraf çektikten sonra konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.
Dileyen misafirlerimiz EKSTRA düzenleyeceğimiz Kafkas Gecesine katılabilirler.
3.GÜN:            Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Kars merkeze 50 km uzaklıkta bulunan Sarıkamış’a hareket ediyoruz. 1915 yılında Rus işgaline karşı savaşırken, savaşamadan ağır kış koşullarında donarak şehit düşen 90 Bin askerimizin anısına yapılan anıtı ziyaret ettikten sonra ilçe merkezine gidip; Yanık Kilise / Kazım Karabekir Cami’sini geziyoruz. Daha sonra ilçe dışında Ruslar tarafından yapılan Cer Atölyesi kalıntılarına gidiyoruz. Kısa süreli gezi ve fotoğraf çekimi sonrası karşı yamaçtaki Av Köşkü / Katerina Köşkü’ne panoramik görüyoruz. Terk edilmişliğin izlerini fazlasıyla taşıyan bu adeta yaşan yapıyı görüp gezdikten sonra, 3 km uzaklıktaki Çamurlu Dağlarında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Öğle yemeğinde sucuk ekmek alıyoruz.( Ekstra ) Yemek sonrası Kayak veya kızak yapmak isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars merkeze geçiyoruz. Kars Kalesi ve Kümbet Camii / Havariler Kilisesi, Karahanoğlu Köprüsü, Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını geziyoruz. Daha sonra Alexander Nevski Kilisesi / Fethiye Cami’sini gezip fotoğraflıyoruz. Gezimizi tamamlayıp konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizdedir.
4.GÜN:            Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Kafkas Üniversitesi yerleşkesi içinde yer alan özgün binaları, Rusların 40 yıl süren işgal yılların da Izgara planlı olarak Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı alanda bulunan; Hekim Evi / Opera Binası, Defterdarlık Binası, Maruf Bey Evi, Ortodoks Kilisesi / Merkez Cami’sini görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar Binasını görüp resimliyoruz. Öğle yemeğimizde Kars’a özgü yöresel bir tat olan meşhur ‘’ Kaz Kızartması ‘’ alıyoruz. ( Ekstra ) Yemek sonrası Yöresel ürünler alabilmeniz için alışveriş yapmaya başlıyoruz. Akşam yemeğini alıp çay ve kahvelerimizi içip Tren Garına hareket ediyoruz. Bizler için özel ayrılmış yataklı vagonumuza yerleşiyoruz. 22:20 de kalkan turistik doğu ekspresi treni ile keyifli ve eğlenceli bir şekilde Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.

5.GÜN:            Gün boyu turistik doğu ekspresinde keyifli anlar yaşıyoruz.

6.GÜN:            Sabah 11:30’da Ankara garına ulaştıktan sonra turumuzu noktalıyoruz.

Siz değerli misafirlerimiz ile keyifli zamanlar geçirmekten onur duyuyoruz… Sağlıklı, mutlu günler dileriz.

Tur Tarihleri: 28 Aralık Gidiş – 03 Ocak Dönüş (Yılbaşı Özel )  8250 tl
Tur Tarihleri: 04 Ocak Gidiş – 10 Ocak Dönüş   7750 tl


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
 • Ankara – Erzurum Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Kars–Ankara Yataklı Vagon 1 Adet Tren Bileti
 • Kars Havalimanı – Otel Transferleri
 • Belirtilen Çevre Gezileri Ulaşımları
 • Çıldır Gölü Transferi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 3 Gece 4* Otelde Konaklama
 • 3 Kahvaltı / 3 Akşam Yemeği
 • Otopark / Otoban Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Özel harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Dönüş Günü Akşam Yemeği
 •  Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Trende Alınan Tüm Yiyecekler
 • Uşak – Ankara – Uşak Ulaşımı
 • 1.Gün Kahvaltı

Not: İliç, Divriği ve Sivas bölgelerinde tren duraklamalarında ekstra programlar sunabiliriz.
Hatırlatma: Trende geçecek tüm zamanlarda yemekler misafirlere aittir. Dileyen kendi yemeğini Kars merkezden temin edebilir veya Trenin restaurant kısmından ücretli temin edebilirsiniz...