Kapadokya Turları

0EURO

Kapadokya Turları

DOLU DOLU KAPADOKYA & HACI BEKTAŞ-I VELİ TURU

            Hareket Tarihleri    06 Ocak / 20 Ocak


 

DOLU DOLU KAPADOKYA & HACI BEKTAŞ-I VELİ TURU

            Hareket Tarihleri    06 Ocak / 20 Ocak


 Kapadokya, Avanos, Paşabağ, Develi Vadi, Dervent Vadisi, Ürgüp, Üç Güzeller Peri Bacaları, Ihlara Vadisi,
 Derinkuyu Yer Altı Şehri, Güvercinlik Vadisi


1.Gün / Denizli Kapadokya

Hareket Noktaları:
22:10 Pamukkale Turkey Magic Travel Ofis Önü 
22:30 Denizli Çınar Meydanı 
22:40 Çamlık (Açık Hava Tiyatrosu Önü) Hareket
22:50 YENİŞEHİR (Teras Park C Kapısı Önü) Hareket
23:00 ALBAYRAK (Bilgin Market Önü)  hareket ediyoruz.


2. Gün / Hacı Bektaş-ı Veli, Balon Turu, Avanos, Dervent Vadisi, Ürgüp,Balon Turu, Balon İzleme Turu, Kapadokya, Testi Kebabı, Avanos, Paşabağ, Develi Vadi, Dervent Vadisi, Ürgüp, Hacı Bektaş-ı Veli, Türk Gecesi

         Siz değerli misafirlerimizi buluşma noktalarımızdan aldıktan sonra gerçekleştireceğimiz gece yolculuğu sonrasında ilk durağımız   kahvaltımızı almak için restoranımıza hareket ediyoruz. (Ekstra). Kahvaltı sonrasında Doyumsuz peri bacaları manzarası ile Paşabağ’ a hareket ediyoruz.
           (Rahipler Vadisi) Gezisi sonrası Çavuşin ve Aşk Vadisi’ni geziyoruz. Dervent vadisinde fotoğraf molası veriyor ardından Kapadokya vadisini sarıp sarmalayan Kızılırmak kenarında yer alan Zelve, Çavuşin ve Avanos' a yöneliyoruz. (Öğle yemeği ekstra yöresel menü) yemek sonrası hareket ile Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Daha sonra doyumsuz peri bacaları manzarası ile "Kör bile bilir Avanos' un yolunu çanak çömlek kırığından" deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış-veriş yapıyoruz. Gösterilerini izlediğimiz Çömlek Ustalarının el emeği göz nuru ürünlerinin alışverişinin ardından, Hacı Bektaş’a hareket ediyoruz.
            Hacı Bektaş-i Veli Türbesini, Balım Sultan Türbesini, Nadar Avlusunu, Üçler Çeşmesini, Dergâh Avlusunu, Aslanlı Çeşme’yi, Hazret Avlusunu, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyareti sonrası Deliklitaş’a varıyoruz halk arasında bu delikten geçenlerin günahlarından arındığı yönünde bir inanç da vardır. Zemzem çeşmesi, Hacı Bektaş-i Veli Anıtı, Yunus Emre Anıtı ve Ozanlar Anıtı ile 5000 kişilik tiyatroyu gezerek dönüş tüm günün yorgunluğunu atabilmek adına otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde


Not: Balon Turu Fiyatları Dönemsel Değişiklik Göstermektedir.

3.Gün / Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Güvercinlik Vadisi,Atv Safari, At Binme, Jeep Safari, Üç Güzeller Peri Bacaları, Ihlara Vadisi, Melendiz Irmağı, Derinkuyu Yer Altı Şehri, Güvercinlik Vadisi,

        Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Periler Diyarı Kapadokya gezimize devam ediyoruz. Rehberimizin tura katılan misafirlerimizin çoğunluğuna göre bir gece öncesinde (Ekstra) olarak organize ettiği turlar; ''Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu, At Binme turu ve jeep safari turlarımız yapılacaktır, siz değerli misafirlerimize anne, baba, çocuk diye adlandırılan Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş üç güzeller peri bacalarını görüp fotoğraf molası verdikten sonra ‘'Mumyalar Vadisi'' diye bilinen Ihlara Vadisi'ne varıyoruz.
       Jeomorfolojik özelliklerinden dolayı keşiş ve rahipler için uygun bir inziva ve ibadet yeri, Savaş ve istila gibi olağanüstü zamanlarda ise gizlenme ve korunma yeri Vadi içersindeki bulunan Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı Kiliselerini ziyaret ettikten ve vadinin güzelliklerini yaşadıktan sonra Derinkuyu veya (Kaymaklı) yeraltı şehrine varıp, bu dehlizleri inceliyoruz. Derinkuyu'dan ayrılıp yolculuğumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz akşam yolculuğumuz ile birlikte akşam saatlerinde tüm günümüzü güzel anılar biriktirerek sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Turkey Magic Travel organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.

FİYATLAR

2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİBAŞI FİYAT 1350TL 
0-5 YAŞ ÇOCUK ( 2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMASI ŞARTIYLA) 900TL
6-11 YAŞ ÇOCUK(2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMASI ŞARTIYLA) 1100TL
SİNGLE TEK KİŞİ FARKI ( ODADA 1 KİŞİ KONAKLAYACAK OLAN İÇİN GEÇERLİ 400TL


DAHİL OLANLAR:
Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Turkey Magic Travel Güvencesi
• Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
• Otelde 1 Akşam Yemeği
• Gidiş & Dönüş Ulaşım
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
• Otellde  1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• 1618 Nolu Turizm Kanuna Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

• Müze, ören yeri, konak, kale, Antik Kent, plaj Ücretleri ve milli parkı gibi tüm giriş ücretleri isteğe bağlı olup misafirlerimize aittir (giriş ücretleri dahil değildir müze kart alınması tavsiye edilir).
• Müze kartı olan misafirlerimizin yanlarında kartlarını bulundurmaları tavsiye edilir.
• İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri, akşam yemekleri
• Kişisel ve Ekstra harcamalar
• Program dışı geziler


Tur Şartnamesi

 • Rehberimiz  hava , yol ve konaklama şartlarına uygun olarak,programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Turkey Magic Travel’in sorumluluğu değildir.

 • Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde  ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.

 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.

 • Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

 • Günübirlik Turlarımızda 00 - 1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

 • Güvenliğiniz bizim için önemli.Misafirlerimiz yolculuk anında  emniyet kemerlerini takmak zorundadır. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 78/1-a maddesince taşıtlarda emniyet kemeri kullanmayan misafirler para cezası ile cezalandırılır. 

 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Turkey Magic Travel’ın sorumluluğu yoktur.

 • Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Turkey Magic Travel’da saklıdır.Bir sonraki Tur tarihine kaydırmak veya ödenen tur ücretinin tamamını Turkey Magic Travel  ödemek ile yükümlüdür.

 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Turkey Magic Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

 • Turun iptali durumunda Turkey MagicTravel iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.

 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.

 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Turkey Magic Travel sorumlu değildir.

                 Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.