Doğu Ekspresi Turları 26 Aralık

0EURO

Doğu Ekspresi Turları 26 Aralık

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS & ERZURUM TURU (TREN GİDİŞ – UÇAK DÖNÜŞ)
BEYAZLARIN ÖRTTÜĞÜ MASALSI TOPRAKLARA NOSTALJİK YOLCULUK

Turistik Do..

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS & ERZURUM TURU (TREN GİDİŞ – UÇAK DÖNÜŞ)
BEYAZLARIN ÖRTTÜĞÜ MASALSI TOPRAKLARA NOSTALJİK YOLCULUK

Turistik Doğu Ekspresi, Erzincan, Erzurum, Kars, Yakutiye Medresesi, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü, Kars Merkez, Kanlı Tabya
26 Aralık Hareket Sınırlı Kontenjan

1.Gün | Ankara Tren Garı Buluşma ve Hareket

Siz değerli misafirlerimizle Ankara Tren Garı’ nda saat 15:00’ da buluşmamızın ardından Turistik Doğu Ekspresi'nin Turkey Magic Travel için ayrılmış yataklı vagondaki kompartımanına yerleşiyoruz. Yaklaşık olarak 30 – 32 saat sürecek bu masalsı serüvende hep birlikte büyüleneceğiz. En güzel doğa fotoğraflarını çekerek kendi kompartmanlarınızda sıcak içeceklerinizi yudumlayarak kendinizi sadece manzaranın büyüsüne bırakarak huzur dolu saatler geçirerek hayatınızın en güzel anılarını biriktirebileceksiniz.

Akşam Yemeği: Tren restoranında alınacaktır. Ekstra
Konaklama: Turistik Doğu Ekspresi

2.Gün | Turistik Doğu Ekspresi Yolculuğu, Erzincan, Erzurum, Kars

Gece boyunca yapmış olduğumuz bu unutulmaz yolculuğun sabahında Erzincan’ da gözlerimizi yeni bir güne açıyoruz. Sabah saat 08:00 civarında trenimiz Erzincan tren istasyonuna ulaşıyoruz. Trenimiz burada 2 saat 44 dakika mola verecektir. Dileyen misafirlerimiz Erzincan merkeze giderek gezebilirler. Dileyen misafirlerimiz ise kompartmanlarında uykularıma devam edebilirler. Trenimiz 10:44’ de hareket edecektir. Hareketimiz ile birlikte tam olarak masalsı diyarlara, kartpostallık manzaralara kendimizi bırakacağımız andayız. Tren yolculuğumuzun bir sonraki molası saat 14:52’ de Erzurum’ da olacaktır. Erzurum tren garından hareket saatimiz 17:52 olarak planlanmaktadır. Bu saat dilimine kadar tüm misafirlerimiz serbest zamanlarında Erzurum merkeze gidebilirler. Akşam yemeğiniz için Cağ kebabı yiyebilirsiniz. 17:52’ de hareketimizle yolculuğumuza devam ederek 21:55 ‘ de Kars’ a varıyoruz. Tren garında bizleri bekleyen aracımıza binerek otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Sabah Kahvaltısı: Serbest zamanda erzincan merkezde veya Turistik Doğu Ekspresi’ nde alınacaktır. Ekstra
Öğle Yemeği: Turistik Doğu Ekspresinde alınacaktır. Ekstra
Akşam Yemeği: Erzincan Merkez’ de alınacaktır. Ekstra
Konaklama: Arifoğlu Airport, Işıl Park Otel, Kars Park Otel vb.

3.Gün | Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Camii, Kanlıtabya Savaş Müzesi, Ani Harabeleri, Menûçihr Cami, Çıldır Gölü, Kafkas Gecesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kars’ ın merkezine yapacağımız gezimize başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen Kafkasya’ nın en batısında olduğundan 2 kültüründe özelliklerini taşımaktadır. Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni görüyoruz. Sonrasında Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini ziyaret ediyoruz. 1828 yılında, Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda, bir gece baskını sırasında tabyadaki askerlerin tamamı şehit edildiği için bu tabyanın adı literatüre Kanlı Tabya olarak geçmiştir. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar hissedeceğiz. Müze ziyaretimizin ardından Ermenistan sınırımız da yer alan Ani Harabeleri olacak. Ani Harabeleri, kayalık üzerinde yükselen konumu, sokakları, çarşıları ve bitişik evleriyle en iyi zamanlarındaki, Byzantion'u andırmaktadır. Bir din şehri olan Ani; Kordoba, Bagrat, Byzantion gibi krallılara asırlarca beşiklik etmiş kozmopolit bir metropoldür aslında. Yüzyıllarca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menûçihr Cami gibi önemli kalıntıları görme imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilecek olan serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezimizin ardından Çıldır gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor (Ekstra) ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Kars denince ilk akla gelen Kafkas Gecesi organizasyonumuza katılabilirler.  Kafkas kültürünün en güzel danslarının sergilendiği bu gecede erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise su üzerinde süzülürcesine dans etmesini izleyebilir ve meşhur Kars kazının tadına bakma imkânı bulabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Çıldır Gölü’ nde Balık Menü olarak alınacaktır. Ekstra
Akşam Yemeği: Kafkas gecesinde alınacaktır. Ekstra
Konaklama: Arifoğlu Airport, Işıl Park Otel, Kars Park Otel vb.
 

4.Gün | Çifte Minareli Medrese, Erzurum Ulu Camii, Eski Erzurum Evleri, Yakutiye Medresesi, Lala Paşa Camii, Taşhan, Allahuekber Dağları, Horosan

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Erzurum’ a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Erzurum gezimize başlıyoruz. İlk durağımız bir Selçuklu eseri olan ve Erzurum’ un sembolü haline gelen Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Atabey Cami olarak da bilinen Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyoruz. Ulucami gezimizin ardından 11 tane evin birleşiminden oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini geziyoruz. Bu gezilerimizin sonrasında Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan ve Osmanlı döneminin ilk cami kabul edilen Lala Paşa Camii ve hemen yanında bulunan yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz sırasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen en meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taşhan adıyla da bilinen Rüstem Paşa Kervansarayı’ nda siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Erzurum Havalimanı’ na doğru hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi 20:30 uçağı ile Erzurum – Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir
Öğle Yemeği: Erzurum’ da Cağ Kebabı menü olarak alınacaktır. Ekstra
 

Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon  Kişibaşı: 6.500TL


Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

 • Turistik Doğu Ekspresinde Size Özel Ayrılmış Olan Kompartman ile Yataklı Vagonda Tren Bileti
 • Erzurum Havalimanı- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı- Ekonomi Sınıfı Dönüş Uçak Bileti
 • 1 gece Turistik Doğu Ekspresi’nde Yataklı vagonda konaklama
 • Otellerde 2 Gece Konaklama
 • 2 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
 • 1618 Nolu Seyahat Sigortası

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tren Yolculuğunda ki Yemekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tur Şartnamesi
 • Rehberimiz  hava , yol ve konaklama şartlarına uygun olarak,programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Turkey Magic Travel’in sorumluluğu değildir.
 • Acente ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde  ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs, minibüs, midibüs) değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.
 • Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
 • Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
 • Günübirlik Turlarımızda 00 - 1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse yetişkin fiyatı uygulanır. 2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
 • Güvenliğiniz bizim için önemli.Misafirlerimiz yolculuk anında  emniyet kemerlerini takmak zorundadır. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 78/1-a maddesince taşıtlarda emniyet kemeri kullanmayan misafirler para cezası ile cezalandırılır. 
 • Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan Turkey Magic Travel’ın sorumluluğu yoktur.
 • Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Turkey Magic Travel’da saklıdır.Bir sonraki Tur tarihine kaydırmak veya ödenen tur ücretinin tamamını Turkey Magic Travel  ödemek ile yükümlüdür.
 • Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Turkey Magic Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
 • Turun iptali durumunda Turkey MagicTravel iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
 • Seyahat süresince kullandığımız araçlarımızdan ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan Turkey Magic Travel sorumlu değildir.
                 Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek Turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.